O mně

Úvodem

Jmenuji se Michal Frantík. Narodil jsem se 1. května 1977 v Olomouci.  Pocházím z obce Střeň, kde jsem vyrůstal.

Mám dva sourozence, sestru Jiřinu (dřívější reprezentantka ČR v silniční cyklistice)  a bratra Jaroslava. Vystudoval jsem SOUz Uničov. V současné době jsem ženatý a mám tři děti.

 

Dětství a dospívání

Od mladí jsem byl soutěživá povaha a mé zájmy tudíž přirozeně směřovaly ke sportu. Za oddíly TJ a TSM Unex Uničov jsem se zúčastnil závodů v silniční cyklistice a cyklokrosu. Z doplňkových sportů jsem preferoval rekreační fotbal.

 

Zájmy, koníčky

Kromě sportu, který je mým velkým zážitkem a koníčkem, jsem se vždy zajímal o historii faktu. Tato záliba mi zůstala dodnes.

Dále mezi mé zájmy bezesporu patří cestování. Žil jsem 6 let v zahraničí a projel 5 kontinentů ze sedmi a 51 států ze 195, což mi přineslo spoustu přátel, znalostí a jiného pohledu na svět a různé kultury.

Práce a sport

Můj další profesní život nastartovala výzva mé sestry, která byla v té době českou reprezentantkou v silniční cyklistice. Touha být sportovnímu dění co nejblíže a současně využít své získané kvalifikace v oboru masírování a praxí ve fyzioterapii,  mě zavedla do ženského týmu silniční cyklistiky Rostex Quantum Vyškov, kde mimo jiné působila i olympionička a medailistka z MS a ME Lada Kozlíková. Práce mě bavila a mé pracovní výsledky po čase oslovily funkcionáře fotbalového týmu SK Sigma Olomouc MŽ, kde jsem se podílel na přípravě mládežnických týmů.

Velký zlom v mém životě nastal, když se na mne obrátil  pana Pivarník, toho času hlavní fotbalový trenér, s nabídkou práce na Blízkém východě, konkrétně v Kuvajtu. Práce v klubu, působící v nejprestižnější fotbalové soutěži v zemi, pravidelný účastník Asijské Ligy a držitel Golfského poháru mi otevřel cestu nejen k profesionálnímu růstu, ale obohatil mě o podnětné setkávání s osobnostmi fotbalového světa, které v té době působily také v Kuvajtu. Z těch nejpodnětnějších bych rád jmenoval pana Uhrina st., Bokšu, Mičince, olomouckého rodáka Mrázka, Srba Gugletu a bývalého brazilského trenéra Sebastiana Lazariniho, který trénoval mimo jiné brazilskou reprezentaci a kluby jako např. ACF Fiorentina, S.S.C. Bari a další.

Kromě sportovních osobností jsem zde mohl také poznat spoustu zajímavých lidí z oblasti politiky, kultury a společenského života působících v Kuvajtu. Zde bych zejména zmínil pana velvyslance Rychtáře, bývalého ředitele parlamentu Turka a atašé Korbela.

V souvislosti s úspěchy klubu, ve kterém jsem působil, jsem mohl osobně zažít i přijetí v paláci parlamentu, paláci kuvajtského emíra a prince.

Po šesti letech působení v prostředí kuvajtského fotbalu se mi začalo stýskat po „rodné hroudě“ a po návratu do republiky jsem přijal nabídku zastávat funkci sportovního a rekondičního maséra u profesionálního cyklistického týmu Ed System ZVVZ a týmu České reprezentace. V další jsem působil u týmu PSK Whirpool HK a současně jsem se stal zaměstnancem ministerstva vnitra na oddělení sportu. V reprezentaci a uvedených klubech jsem absolvoval vrcholné cyklistické akce, a to jak mistrovství světa, mistrovství Evropy, včetně mnoha dalších špičkových cyklistických podniků. V této epizodě mého profesionálního života jsem se mohl setkat a spolupracovat se známými sportovci z cyklistického světa Konečnou, Hruškou, Tesařem, Trkalem, Raboněm, Kreuzigerem, Königem, cyklistkou Šulcovou, Macháčkovou a spoustou dalších.

Své kontakty a zkušenosti v oblasti cyklistiky jsem chtěl využít jako olomoucký patriot i v regionu, kde žiji. Proto jsem stál u zrodu prestižního cyklokrosového závodu “O pohár vesnice Střeň”, který se mi podařilo obsadit opravdu špičkami české a slovenské cyklistiky. Některé jsem již jmenoval v předchozím, ale ještě bych rád přidal jméno slovenského reprezentanta, nyní trenéra, známého cyklisty Sagana, pana Valacha, Kulhavého, olomouckého rodáka a bývalého mistrovství světa Kaňkovského a cyklistky Huříkové.

A právě díky tomuto závodu se organizace “Cyklistika Střeň” stala mým přispěním členem MAS Moravské cesty.

 

Občanská angažovanost

A to už pomalu začínám nakukovat pod pokličku komunální politiky a mé jméno se objevilo na kandidátce do obecního zastupitelstva v obci Střeň.

 

Práce a technologie a sport

Mé přímé angažování se v politickém dění však nevylučovalo další aktivity související se sportem. V této době jsem se stal cyklistickým agentem a zároveň manažerem ženských cyklistek, kde jsem zastupoval české i zahraniční cyklistické závodnice působící v špičkových evropských klubech. Jako například Slámová (Francie – Viena Futuroscop), Hranaiová (Švýcarsko – Bigla), Šulcová nyní Vašková (Ghost / Whirpool / Merida). Za zmínku stojí byť krátká, ale podnětná spolupráce s panem Danem Turkem. Současně jsem se stal sportovním ředitelem týmu Czech Mix Team, který umožňuje prezentaci českých cyklistek na mezinárodních cyklistických podnicích, včetně účasti na světových pohárech UCI. Kromě českých závodnic, které sbíraly vavříny na etapových závodech, jako Beranová a další, v Czech mix Teamu působila i mistryně Slovenska Keseg Števková a Holanďanka Pijnenborg.

Od roku 2007 mě moje profesionální kroky vedly do olomoucké firmy GRAPO Technologies a.s., která se zabývala výrobou technologií v oblasti digitálního velkoplošného UV tisku. Krátký čas jsem pak pracoval ve firmě GRAPO s.r.o, abych v roce 2012 společně s partnery založil společnost Effetec s.r.o.. Zde zastávám funkci jednatele firmy a servisního technika. Firma Effetec s.r.o. se zabývá vývojem, výrobou a servisem velkoplošných digitálních UV tiskáren, prodejem dílů a kovovýrobou. V současnosti je jednou ze čtyř firem v Evropské unii zabývající se vývojem a výrobou velkoplošných digitálních UV tiskáren.

Effetec s.r.o. je také jednou z mála firem v oboru, která provádí customizaci tiskáren, tedy přizpůsobení výrobku zákazníkovi přímo na míru. O pozici firmy Effetec s.r.o. na světovém trhu svědčí i její členství ve sdružení Signmakingu.

Effetec s.r.o. je malá firma, je však čistě česká a díky svému produktu známá po celém světě. Dělá dobré jméno nejen sobě, ale i olomouckému regionu, kde působí. Regionální patriotismus vedení společnosti se odráží v přímé podpoře sportovního a kulturně společenského dění na olomouckém trhu. Jde především o zajišťování sportovních podniků, zejména spojených s cyklistikou, regionálním fotbalem a organizací společenských akcí v regionu pro dospělé i děti.

V roce 2015 jsem se stal společníkem společnosti CETTEC technology s.r.o..

Na základě mého zralého rozhodnutí jsem vstoupit do hnutí Starostové a nezávislí (STAN) na pozici registrovaného podporovatele hnutí. 

Do hnutí STAN jsem vstoupil z důvodů, že nemám dobrý pocit ze současného dění na české politické scéně, které podle mě negativně působí na každého z nás, společnost rozděluje a produkuje negativistické nálady. Jelikož mi tyto věci nejsou lhostejné, chtěl bych se osobně podílet na tom, aby tento nastolený trend neměl dlouhého pokračování a lidé mohli opět více důvěřovat konání svých zastupitelů.

Životopis

Národnost: Česká

Pracovní zkušenosti:

Září 2012 – do současnosti           Effetec s.r.o – servisní technik | jednatel | společník

2018 – do současnosti                  Český národní Team – silniční cyklistika – realizační tým

Květen 2015 – do současnosti      Cettec technology s.r.o – společník

Květen – srpen 2012                     Grapo s.r.o – servisní technik | operátor

srpen 2007 – květen 2012             Grapo Technologies a.s. – servisní technik

Listopad 2005 – 2007                    Olymp – Ministerstvo vnitra České republiky odbor sportu – referent státní správy a samosprávy

Listopad 2005 – červen 2007        PSK Whirlpool (profesionální cyklistický tým) – masér

2005 – 2007                                  Český nácrodní Tým – cyklistika – masér

2004 – říjen 2005                          ED’System – ZVVZ (profesionální cyklistický tým) – masér

Říjen 1998 – červen 2004              Al Arabi Sporting club, Kuvajt(fotbalový tým | volejbalový tým) – masér

Červen – Září 1998                        SK Sigma Olomouc MZ – fotbal – masér

1997 – březen 1998                      Rostex – Quantum Vyškov (ženský profesionální cyklistický tým) – opatrovatel

1997 – Září 1998                           Lázně – Slatinice – masér

1998                                              TJ Unex Uničov – opatrovatel – cyklistický tým

Další aktivity:

2020 – do současnosti                  školní rada SŠ Polygrafická Olomouc za společnost Effetec

2018 – do současné                      hnutí Starostové a nezávislí (STAN) registrovaný příznivec hnutí

2019                                              v širším realizačním týmu ČR v silniční cyklistice pro OH Tokyo

2010 – do současnosti                  Český mix Team – ženské cyklistické sdružení – sportovní ředitel týmu

2008 – do současnosti                  MAS Moravská cesta, z.s. – člen za “Cyklistika Střeň”

2008 – do současnosti                  Cyklistický ženský manažer

1991 – do současnosti                  ředitel závodu O pohár vesnice Střeň – cyklistický závod (Cyklistika Střeň)

2014 – 2020                                  Signmaking – sdružení dodavatelů – člen za Effetec s.r.o

držitel cyklistické UCI licence – ČESKÝ SVAZ CYKLISTIKY – sportovní ředitel | opatrovatel

Zájmy:

Historie
Cestování
Sport (cyklistika, fotbal, hokej)