Author: mfrantik

Diskusní večer s Pirátkami

Zúčastnil jsem se v Picolo – Pirátské centrum Olomouc Diskusního večera s Pirátkami Olga RichterovaLydie Franka Bartošová a Markétou Gregorovou, které ve svých politických funkcích s pozicích zastupují nás občany.

Mají mé sympatie. Jelikož se starám a zajímám o ženskou cyklistiku, tak je mi blízké to, že se dnes ženy prosazují a mají šanci prezentovat svůj názor, ať je to ve sportu nebo v politice. Jsem toho názoru, že ženy mají mít ve společnosti rovnoprávnost.

Continue reading “Diskusní večer s Pirátkami”

Vánoce pro všechny

Vánoce pro všechny je pro mě neskutečně úžasný projekt, který realizují moc šikovní a mladí lidé, kteří se snaží v těchto dnech dělat lidem radost.
 
 Vánoce pro mnoho lidí na světě, od malých po dříve narozené, jsou speciálními svátky v roce, kdy si navzájem dělají v poklidné vánoční atmosféře radost a dávají si nejen dárky, ale hlavně lásku, něhu a úsměv na tváři.
 


Continue reading “Vánoce pro všechny”

17. listopad 1939/1989

 V dnešní významný den 17. listopadu 🇨🇿 jsme si šli s rodinou připomenout mezinárodní den studentstva.
Toto vzpomínkové setkání se uskutečnilo před sochou T. G. Masaryka před pedagogickou fakultou na Žižkově náměstí. 

Než jsme k soše došli, symbolicky jsme v parku minuli street art, kde byl tento první československý prezident vyobrazen.
Jsem rád, že můžu vysvětlovat i mým malým dětem, jak je pro nás důležité znát historii těchto dní.

Continue reading “17. listopad 1939/1989”

Piráti a Starostové Olomouc “12”

Především bych rád napsal, že jsem hrdý na to, že mohu podpořit svojí přítomností kandidátku Pirátů a Starostů v Olomouci a věřím, že lidi v popředí, tzv. lídři (Hynek J. Melichar, Josef Suchánek – http://www.piratistarostove.cz/kandidati/) vám opravdu mají co nabídnout pro lepší Olomouc a pro to, aby se nám ve městě neustále spokojeně žilo.

Tímto vyjadřuji podporu lídrům Pirátů a Starostů a musím říci, že se naprosto ztotožňuji s vytýčeným programem www.piratistarostove.cz/program, který je opravdu pro nás občany Olomouce a také věřím a jsem o tom přesvědčen, že jestliže tito lidé získají vaši důvěru a váš hlas v komunálních volbách, budou vás opravdu reprezentovat a snažit se prosazovat vaše přání, požadavky a věci, které nám budou ku prospěchu nás všech.

 \

Continue reading “Piráti a Starostové Olomouc “12””

Mistrovství světa v silniční cyklistice v Rakouském Innsbrucku 2018

Po dlouhé době jsem opět byl na MS v silniční cyklistice a musím říci, že to byl pro mě opět neskutečný zážitek a dovoluji si říci, že tohle MS nám přineslo opravdové závodění v každé kategorii a silniční cyklistika se nám obnažila v plné kráse.

Neuvěřitelně krásné Alpské scenérie a okolí Innsbrucku tomu dávaly neskutečnou nádheru.

Byl jsem strašně rád, že jsem mohl být součástí reprezentačního týmu a potkal jsem zde staré dobré přátele, a také poznal správňácké nové přátele. Continue reading “Mistrovství světa v silniční cyklistice v Rakouském Innsbrucku 2018”

Cyklistika – Český pohár mládeže a žen 2018

V neděli jsem zamířil do Jeseníku na KALAS CUP Český pohár mládeže a žen 2018.

Cyklistika je jeden z mých srdcových sportů. Proto vždy ve volné chvíli, když mohu vyrazit, vyrazím právě za cyklistikou a sportem obecně, alespoň jako pasivní divák.

Navíc si myslím, že nejen mládež, ale hlavně mládež, která sportuje, je zdravou mládeží, a ta by měla mít vždy zelenou.
Den v oblasti Jeseníku, Vidnavy jsem si s cyklistikou opravdu moc užil.

 

Continue reading “Cyklistika – Český pohár mládeže a žen 2018”

300 letům Střeňské kapličky

V sobotu se uskutečnila slavnost k 300 letům Střeňské kapličky. Slavnost, spojenou se mší a oslavami za místním kulturním domem, pořádala nakelská fara, obec Střeň, mikroregion Litovelsko ve spolupráci s místními spolky.

 

Mše, otevření kapličky, dechová hudba, povídání o historii kapličky, vystoupení dětí, dětský hrad, makrely a další pochutiny, to vše se tu dalo zažít.
A navíc jsem zde potkal příznivce Olomouckých Starostů, respektive Piratů a Starostů 😉

 

S lídrem Starostů a nezávislých pro obec Střeň panem Medvedíkem jsem prohodil pár slov nejen o Střeni, ale i o Olomouci a dalších zajímavých věcech.

Continue reading “300 letům Střeňské kapličky”