Novinky/Komentáře

Spojení hanáckých a olympijských tradic v praxi

Jsem hlavně Hanák, a proto miluji kroj, hlavně ten Hanácký.
Když jsem však jel do Tokia na Olympiádu, tak jsem s sebou vezl kroj olympijský.
Říkal jsem si, že je krásné propojit tradici místa, kde jsem se narodil a místa, kde jsem strávil část léta… Japonsko – Tokio – XXXII. Olympijské hry 2020 – sportovní hry, které mají hlubokou myšlenku, spojují světadíly, národy, kultůry, lidi.

Continue reading “Spojení hanáckých a olympijských tradic v praxi”

Česká ekonomika potřebuje bilionovou vzpruhu

Státní dluh roste
Společně se zadlužením může nakonec způsobit úpadek. Potřebujeme plán, který naši ekonomiku vyšle správným směrem.
Plán, postavený na spolupráci veřejného a soukromého sektoru. Stát musí pomáhat soukromému sektoru, podpořit rozvoj v oblastech, z nichž bude mít naše země největší prospěch.

Continue reading “Česká ekonomika potřebuje bilionovou vzpruhu”

Olympijské hry

Jejich vznik byl inspirován antickými olympijskými hrami, které se konaly od 8. století př. n. l.
V roce 1896 se uskutečnily v Athénách první moderní olympijské hry. Jejich myšlenkou bylo vždy spojení sportovců všech národů, kdy šlo o posvátný mír (ekecheiría), tzn. vždy jde o rovnoprávnost všech sportovců bez rasové, politické a náboženské diskriminace a o požadavek demokracie a internacionalismu.
Myšlenka OH a Olympismu je neskutečně hluboká.

Continue reading “Olympijské hry”

Pohroma na jižní Moravě

Hodonín, Moravská Nová Ves, Hrušky a další mají společného to, že prožili v jedno odpoledne obrovskou pohromu a životní tragédii.
Po návratu z pracovní cesty z Itálie mi zavolal kamarád, kolega a říkal, že je to pro něj noční můra, a že pro ty lidi by rád něco udělal. Zatelefonoval paní starostce jedné z obcí a domluvil se na druhu pomoci. Zorganizoval tedy firmu, která mu půjčila auto a věnovala nářadí, saponáty a další věci pro úklid, další přátelé dovezli balenou vodu atd.

Continue reading “Pohroma na jižní Moravě”

To jsem ani netušil, co mě vše cestou potká.

Jedu služební cestu z Itálie domů do ČR, blížím se k českým hranicím a vidím sanitky a policejní auta se zapnutými majáky, jak mě po směru míjí.
Přejedu hranice a sanitek potkávám více a více… všude modrá světla od majáků aut. Zastavím na benzince a čtu o pohromě, která se stala… tornádo na jížní Moravě.

Continue reading “To jsem ani netušil, co mě vše cestou potká.”