Olomouc kupuje Andrův stadion. Zastupitelé schválili obchod za 145 milionů

Zdroj:https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/olomouc-kupuje-andruv-stadion-zastupitele-schvalili-obchod-za-temer-145-milionu-20180312.html

Můj komentář:

Nákup stadionu
Co se týče koupě stadionu, podporuji sám sport v jakékoliv formě. Sport a kultura si zaslouží podporu, třeba i od státu. Pro některé sporty a hlavně mládežnické týmy je to skoro existenční situace. A hlavně proto, že sport může lidi spojovat. Může nám ukazovat jiné hodnoty, tvořit z nás houževnatější lidi, posilovat naše zdraví, smysl pro fair-play. Pořád si myslím, že je lepší, abychom v dětech pěstovali sport, zdravého ducha a další pozitivní vlastnosti, které nám rekreační sport a myšlenka toho opravdového sportování může dát.

A tu samou podporu potřebuje i kultura.

Na druhou stranu, ano když se podívám na Olomouc a jeho zadluženost, jsou tyto částky vysoké!…

V tomto případě se ve mně bije to, jestli opět převádět dluhy sportovních klubů, které jsou dnes v rukou soukromých vlastníků. Jestli nenajít jiný kompromis a nenechat zároveň zodpovídat se a řešit situaci i ty, kteří kluby dostali do nelehkých situací.

Zároveň druhou otázkou je, když město bude vlastnit stadion, mohou se tam konat i jiné akce kromě fotbalu nebo toho dospěláckého fotbalu? Dostanou se na hřiště třeba děti v jakékoliv formě sportování? A v neposlední řadě, stavělo by se město stejnou finanční podporou i k ostatním sportům, třeba jako cyklistika, házená a další sporty, které jsou také tradiční? A je zapotřebí je také podporovat a nejen ty?

Nevím, možná se pletu a vážně vše to jsou jen mé spekulativní otázky.
Věřím, že zvítězí vždy zdravý rozum, a to, co je opravdu důležité pro Olomouc a další pokolení….