Demokratický vývoj naší země

Ne úplně rád se vyjadřuji k těmto tématům, protože mi může někdo oponovat, že jsem byl v té době příliš mladý, že tomu nerozumím, nebo jiné či dokonce agresivnější vyjádření. A navíc nerad útočím na jakékoliv lidi, protože si myslím, že vše jde dělat s respektem jeden k druhému. Nicméně tentokrát své zásady poruším.

Myslím si, že je nutné poukázat na tyto věci, které nemusí být zrovna příjemné. Přijde mi totiž, že naše společnost směřuje velice nestandardním směrem, a to je možná začátek konce demokracie u nás.

Každý totalitní režim, který na světě vznikl, byl špatný a nelidský a potlačoval základní práva nás lidí. A přijde mi dost zvláštní, když lidé „cinkali klíči“ v listopadu 1989 touhou po svobodě a demokracii (i když mi mohou někteří oponovat, že si demokracii představovali jinak. Tuto diskuzi mohu a musím připustit…) nicméně nyní, kvůli touze po moci, majetku, začínají dostávat opět sílu ti lidé, strany, které mají jednak v názvu nebo v názoru podobný postoj k životu a k nám lidem, jako měly některé tyto totalitní režimy. A strašně bych si přál, aby tomu tak nebylo nebo abych se opravdu mýlil.

Prosím, nenechme to zajít tak daleko, že budou díky pravdě i u nás umírat lidi, jako se nyní stalo na Slovensku, kde byli zastřeleni lidé, kteří psali pravdu a chtěli narovnat právě pravdu, spravedlnost a zároveň demokracii.

Na Slovensku se lidi probudili a vešli do ulic. Jak nám to dlouho bude trvat, než si tohle uvědomíme? Že nesmí umřít základní lidské vlastnosti, smysl pro spravedlnost, pro lidské hodnoty, pro respekt jeden k druhému, na úkor peněz a moci, která chce ovládat svět a nás obyčejné lidi. Nedovolte, abychom dostávali tyto facky!

Přeji Vám hodně štěstí.