ZOH pokračují i jejich myšlenka

Nyní pomyslnou štafetu olympijského ohně budou přebírat a přebírají paralympionici. Budou mít však jiného maskota, Medvěda jménem Bandabi. Tento medvěd symbolizuje silnou vůli a odvahu, což organizátoři považují za přednost všech paralympiků.
Já osobně obdivuji sílu těchto lidí, kteří bojují se svým osudem a cestou pozitivního myšlení k životu je sport, který lidi sbližuje a spojuje a jejich pevnou sílou a odhodláním je dovede až k těmto hrám. Pro mě samotného mají obrovitánský obdiv a respekt.


Co bylo pro mě naprostou náhodou? Že jsem začal přemýšlet nad paralympiádou, že se těším až i tu budu sledovat … a najednou mi zavolal jeden z mých kamarádů, bývalý úspěšný cyklista, cyklokrosový reprezentant, juniorský mistr světa, který i vezl dres lídra světového poháru v cyklokrosu Zdeněk Mlynář a začal se se mnou bavit na toto téma a o podpoře těmto lidem, o které se sám stará. Jsem rád, když bývalé sportovní osobnosti podporují tyto sportovce, kteří mají zdravotní handicap.
Proto popřejme i těmto sportovcům, lidem, hodně štěstí a úspěchů nejen na těchto hrách, ale i v životě. Ať nám je jejich odhodlání příkladem!
Zimní paralympijské hry 2018 v Pchjongčchangu proběhnou od 9. do 18. března.