Mistrovství světa v silniční cyklistice v Rakouském Innsbrucku 2018

Po dlouhé době jsem opět byl na MS v silniční cyklistice a musím říci, že to byl pro mě opět neskutečný zážitek a dovoluji si říci, že tohle MS nám přineslo opravdové závodění v každé kategorii a silniční cyklistika se nám obnažila v plné kráse.

Neuvěřitelně krásné Alpské scenérie a okolí Innsbrucku tomu dávaly neskutečnou nádheru.

Byl jsem strašně rád, že jsem mohl být součástí reprezentačního týmu a potkal jsem zde staré dobré přátele, a také poznal správňácké nové přátele.

Co však bylo nejvíce super? Kuchařské umění skvělého maséra reprezentace “Perňas“ Josef Perný.

Na MS jsem vyrazil hlavně kvůli Veronice Jandové  a musím říci, že toho nelituji. Sice se vše nepovedlo tak, jak holky očekávaly, nicméně silniční závod byl opět výkladní skříní obou holek. Obzvláště Veronika od prvního kopce byla velice aktivní a na posledním kopci byla v čelní skupině, kde bojovala o 4. až 8. místo, když ji první desítka utekla opravdu ze sjezdu z kopce. Což byla velikánská škoda, ale i ponaučení a zkušenost do další vrcholné akce. 

V podstatě jsem si užil všechny kategorie. V juniorech kluci byli velice aktivní. V kategorii žen byl opět vidět náš dres na začátku závodu a světová špička v této kategorii ukázala svoji velkou kvalitu. To samé musím říci o kategorii „U23“.

Vrcholem všeho byla kategorie mužů elite. Na startu byli nejlepší z nejlepších a čeští reprezentanti pod vedením reprezentačního trenéra Tomáš Konečný předvedli svoji vysokou úroveň a v podstatě byli od prvního kilometru všude, kde měli být.

Na počátku závodu byl Karel Hník v úniku, kde jednu chvíli skupina měla až 17 minut náskok nad pelotonem. Všichni kluci v pelotonu jeli výborně a na závěr Jan Hirt a především Roman Kreuziger podtrhl svůj úžasný výkon svým 6. místem a Jan Hirt 17. místem.

I když se nepovedlo získat duhový dres mistra světa do českých rukou, i tak si myslím, že to Valverdemu přejme a gratuluji!

A co říci závěrem. Tohle mistrovství se určitě zařadí jako jedno z nejlepších mistrovství v silniční cyklistice. Svým prostředím, skvělými výkony všech cyklistek a cyklistů a také skvělým výkonem našich reprezentantů a v neposlední řadě v českém týmu přátelskou, kamarádskou, veselou náladou a týmovostí, která uvnitř reprezentačního týmu panovala, a to je na tom sportu nejkrásnější a nejdůležitější.

@innsbruck_tirol2018 @silnicni_cyklistika_csc