Mladí lidé a podnikání

Před nedávnem jsem si psal s kolegyní o „mladých lidech“ a „podnikání“, přesně o takovém, které je zrovna popsáno na této fotce a tabuli, kterou jsem před pár hodiny sdílel.
 
Hodně přemýšlím o mladých lidech a jak si najít cestu k této generaci.
 
Také neustále se opakuji v tom, že říkám, že bychom neměli opomínat obce, města, lidi v nich, které dle mého názoru tvoří silný základ pyramidy a sílu celého státu.
 
Mezi tuto skupinu jistě patří i drobní a střední podnikatelé a firmy.
 
 
 

 
Asi před měsícem, také to bylo o víkendu, jsem zhlédnul nádherné video, které prezentuje právě mladou generaci lidí, mladý pár a právě již zmiňované drobné podnikatele. V tomto textu zdůrazním to, co jsem zmiňoval v debatě právě s kolegyní. Že, když se také podíváte na toto video: https://youtu.be/GR0VA-YcptE, vidíte jakou mají v očích energii, jak je to baví, jak jsou nadšení pro to něco dělat, i vlastně vyrábět něco, co je z jejich pohledu zdravé a na našem trhu to i ostatním chybí. Jak jsou nápadití, odvážní a nadšení do práce a jak se ji snaží posouvat dál. A hlavně je baví, když jejich produkty chutnají a mohou je vylepšovat.
 
To samé platí o tomto farmáři, který má jistě své produkty v té nej kvalitě a nejde zde jen o tuhle ceduli a tohoto farmáře.
 
Myslím si, že i to je ten směr na koho se má stát zaměřovat, koho máme podporovat.
 
Sice o tom ve videu nemluví, ale určitě si tito lidé zaslouží mít i dobře připravené podmínky pro podnikání, aby jim kolikrát nesmyslné zákony, povinnosti a nařízení nesebraly tuto chuť a energii něco vytvářet, nejen pro sebe, ale i své okolí a vlastně i stát. Protože kromě jejich úžasných výrobků, které nabízejí a myslím si s láskou tvořené, tak také dávají pozitivní energii naší společnosti i všem kolem nás.
 
Jsem pozitivně smýšlející člověk, proto si myslím, že se dá vždy vše zvládnout a dobře nastavit. Pojďme společnými silami tyto mladé lidi, začínající firmy podpořit a budovat silný český stát se silnými českými firmami a pozitivně smýšlejícími mladými a nejen mladými lidmi. Protože mladí lidé, malí podnikatelé mohou vytvořit ten silný základ, silného státu, a to je to důležité, na čem můžeme stavět, na šikovnosti a nápaditosti náš všech lidí v této zemi.
 
P.S.: Když se budu bavit o českých firmách, zároveň by bylo neslušné zmínit jednu důležitou věc. Věřím, že i ti slušní, poctivý „velcí“ jsou také součásti systému, který stát potřebuje a i ty poctivé a pracovité lidi, kteří jsou součástí obchůdku, firmy atd., protože český stát tyto všechny úžasné lidi potřebuje a má být na co pyšný.
(foto FB – Kitchen book)