Vesnické kulturáky jsou kvůli buzeraci od státu zavřené. Je to likvidace, zlobí se starosta

 

…http://forum24.cz/vesnicke-kulturaky-jsou-kvuli-buzeraci-od-statu-zavrene-je-to-likvidace-zlobi-se-starosta/

Spoustu zajímavých témat, které se nás týkají, vč. mého osobního komentáře, naleznete na FB: STAN Olomoucký kraj https://www.facebook.com/STAN-Olomouck%C3%BD-kraj-13940042…/

A má poznámka k tématu

Proč podporovat obce, města…

myslím si, že je velice důležité vytvořit podmínky a zjednodušit legislativu jednak pro starosty obcí a měst a naopak motivovat drobné živnostníky, aby měli chuť a důvod podnikat právě v obcích a malých městech. Protože je třeba brát stát jako pyramidu. Prezident, premiér, vláda, parlament a tak dále tvoří tu špici pyramidy, ale obyčejní občané, obce, města tvoří ten základ, tu silnou, pevnou pyramidu, ten základ pyramidy odkud vychází síla toho státu.


Proto si myslím, že tyto obce, města by měly mít podporu z té samotné špice, vrcholu pyramidy, aby mohly sílu a základ dělat pevnější.
K tomu bezesporu patří zejména v obcích a nejen tam, tzv. “zdravost“ a k té zdravosti patří kultura a sport. Ke kultuře patří právě kulturní domy a v nich různé akce nejen pro dospělé v podobě například plesů, ale hlavně i akce pro děti. A to platí i o místních hřištích, ať už to jsou fotbalové nebo dětské hřiště atd. Proto prosím nedopusťme, aby tyto hřiště, kulturní domy, obecní veřejná místa zanikaly a nebo chátraly, ale přejme si a dělejme něco proto, aby právě tito živnostníci v obcích nepracovali jen pro svoji obživu, ale hlavně tam dávali kus srdce s pocitem, že také něco málo dělají pro ráz obce, městečka, města….
Proto nezapomínejme na ten základ pyramidy, na normální lidi, na vedení obcí a měst.
Hodně štěstí
Michal