OH – Sport sbližuje

Dnes jsem vstal ve 4 hodiny ráno, abych se podíval na OH a České hokejisty proti Kanadě. OH neustále sleduji, jen bohužel ve spěchu po očku. Vnímám však, každý výsledek českého sportovce a opravdu jsou všichni moc úžasní a úspěchy si jistě zaslouží..
 
Pak jsem koukal, jak jede na lyžích v super-G Ester Ledecká a najednou je zlatá! Neuvěřitelné, že tomu chvíli nevěřila ani ona sama a my také ne. Je to jako sen, jako pohádka! A opět přenos na hokej a všichni Češi, kteří měli bundy se zlatou uvnitř, si bundy otočily a dali najevo radost a soudržnost všech. Tohle je něco neuvěřitelného a člověku musí i slza ukápnout. Najednou zjistíte, že se přece jenom národ spojuje, a to díky sportu. Tam jeden druhého podporuje a všichni navzájem si fandí. A není to jen o těch sportovcích, realizačních týmech a fanoušcích tam v Korei. Věřte mi, že je spousta lidí, kteří českým fanouškům ze srdce fandí a úspěch těmto sportovcům přejí a jsou stejně tak dojatí jako já, když tam třeba cinkne i nějaká medaile.
 

Myslím si, že tito sportovci nejen reprezentují sami sebe, ale i náš národ, Českou Republiku, nás všechny. Je dobře, že to tak je, že to tak vnímají tito sportovci a my společně s nimi, bez rozdílu na věk, pohlaví nebo politické zaměření. Jsme jeden národ, jeden stát, jsme prostě ČEŠI, můžeme být na sebe hrdí a to nejen ve sportu.
OH vždy sledují milióny lidí fanoušků z celého světa, fandí a oslavují společné úspěchy. Sám jsem byl jako fanoušek na OH v Riu v Brazílii a u jednoho stolu jsme seděli fanoušci, lidi několika národů a společně jsme se bavili a vyvrcholením všeho bylo viditelná soudržnost v českém domě….
 
A jak by měl být vnímán nejen národ, ale i svět?…třeba jako Olympijské kruhy…
Je jich pět, podle mnohých historiků mají být symbolem jednoty, soudržnosti, celistvosti a zobrazují všechny země…a verze známější… mají pět různých barev. Ty znázorňují světové kontinenty – Evropa je modrá, Asie žlutá, Austrálie zelená, Afrika černá a Amerika červená.
 
POJĎME BÝT HRDÍ NA NÁŠ NÁROD A RESPEKTUJME JEDEN DRUHÉHO, CO VÍC BY NÁS NA SVĚTĚ MĚLO TĚŠIT NEŽ OPRAVDOVÁ SOUDRŽNOST, RESPEKT, MÍR A LÁSKA, KTERÁ JE ZÁKLADEM RODINY A NÁS VŠECH.