Příroda

„Jedině příroda dělá velké věci zadarmo.“
René Descartes

Dodržuji všechny pravidla, a když člověk pomine téma koronavir, pak i ta městská témata, která se řeší a jsou někdy negativní a ne pro lidi, tak vypadnu do přírody.

Včera jsem to udělal. Nádhera. Stromy, čerstvý vzduch, údolíčko, kdy se díváte na potok pod sebou, zpěv ptáků atd… prostě balzám pro duši i srdce. Dáte na chvíli odpočinout celému tělu, kdy prostě jen tak relaxujete. Tyto vjemy jsou hodně pozitivní a nabíjí vás neskutečnou energií.

Při tomto jednom zastavení, jsem lehl do trávy a klacíkem, který ležel opodál, rýpl do země… najednou jsem si uvědomil, jak příroda, voda je důležitá a i když jsem dál „dobíjel baterky”, večer jsem si na toto zastaveníčko vzpomněl. Na vodu a sucho…

A když na mě před chvílí vyskočil tento článek, říkal jsem si, že nechci být posel negativních zpráv a po tom, jak denně slyšíme o koronaviru a dalších věcech, chci říci, nezapomínejme na přírodu, která nám právě tu energii dává. Tak ji ochraňujme a nedopusťme, aby ji sucho zničilo nebo jsme si ji my sami nezničili naším zacházením. Mysleme na ni, braňme ji, ať se z ní můžeme nadále těšit, protože příroda nám to ráda vrátí a bude i ona chránit nás.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/sucho-pocasi-trnka-biologie-uroda-pocasi_2004180723_sot

Sucho, čerpáno: irozhlas.cz